StoryEditorOCM

‘Plaća 3000 eura, ali nitko neće raditi‘: oglas majstora iz Dalmacije zapalio društvene mreže, kaže i da neće drogeraše

Piše T. J.
27. lipnja 2026. - 10:00

Oglas jednog dalmatinskog majstora rasplamsao je jedan Facebook oglasnik. 

"Ima li koji obiteljski čovik da bi radija bauštelu sa mnom. Ono da su mu familija i dica na prvom i jedinom mistu. Da mu droga, alkohol i kocka nisu na prvom mistu, nego da peglamo skupa i radimo da podignemo dicu. Pišem o 230 – 250 sati misečno. Pišem o +3000 eura neto. Komentar pa se javim inbox. Očekujem zločestih komentara, ali ne obadajem", napisao je majstor. 

A onda je uslijedila lavina komentara: 

► Nitko neće raditi na miješalici, a svima je sve skupo. Takvu plaću nema nitko ni u Njemačkoj, ali tamo je, izgleda, lakše raditi beton nego u Hrvatskoj. Sretno s pronalaskom.

► Izbaci to da je čovjek obiteljski i da su mu obitelj i djeca na prvom mjestu. Nakon 250 sati bauštele nemaš vremena ni za sebe, a kamoli za ženu i djecu. Dođeš kući u 18 sati nakon 10 sati rada i nisi ni za što – otuširaš se, pojedeš nešto i već je 20 sati, pogledaš vijesti i zaspeš prije sporta i prognoze.

► Mjesec ima 22 radna dana puta 10 sati, što je 220 sati. U velikim firmama u Splitu svi rade od 7 do 17.

► Pusti čovjeka na miru, ima više od 10 godina iskustva na baušteli i zna o čemu govori. Radio je po 10 sati dnevno, često i subotama, nekad i do zore. Više od 200 sati mjesečno bilo je normalno. Imam više od 30 godina iskustva na baušteli, znam o čemu pričam.

►  Kod nas je bilo normalno raditi od 7 do 19 svaki dan, posebno kad je betoniranje. Posla je uvijek bilo preko glave.

►  Možemo razgovarati o plaći za rad od 7 do 15, bez subota i nedjelja. Ne trebaju mi marenda, prijevoz ni piće.

► Tko zna raditi i želi raditi, radi za sebe i zarađuje. Neradnici samo stvaraju probleme.

► Teže je naći radnika ovdje nego u Kanadi. Najviše se isplatilo zaposliti mlade bez iskustva i postupno ih učiti.

► Prije ćeš naći nekoga za upola manju plaću, ali za rad od 7 do 15 bez vikenda.

► Problem alkohola i droga je velik. Ljudi zatvaraju oči, a onda se pitaju zašto se zapošljavaju stranci.

► Ako gradiš ekipu bez alkoholičara, narkomana i kockara, javi se – toga je svima preko glave.

► Na građevini se ne bi trebalo raditi više od 8 sati dnevno, odnosno 176 sati mjesečno.

► Pošteno napisano – tko želi raditi, može zaraditi, ali za taj novac treba se dobro oznojiti.

► Držim ti fige, teško je danas naći normalnog radnika.

► Tražim isto, nudim i stan, auto i dobru plaću, ali teško je naći radnike.

► Nađi radnike u BiH.

image

F B

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. lipanj 2026 10:01