Neki srpski političari uporno svojim građanima šalju poruke da ne odlaze na ljetovanje u Hrvatsku.
"Nikada neću moći razumjeti Srbe koji su danas u Dalmaciji ili Istri, na otocima. Ne osuđujem ja nikoga, neka ljetuju gdje god hoće, ali mora da je gadno i prilično neprijatno biti Srbin u Dalmaciji ili negdje na Jadranskom moru u Republici Hrvatskoj, pošto oni danas slave i pričaju kako su pobijedili i protjerali Srbe", rekao je prije par godina sad već pomalo zaboravljeni srpski premijer Vučević koji je bio primoran dati ostavku nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu.
To je samo jedna u moru izjava (opskurnih) srpskih političara koji građanima Srbije poručuju da ne trebaju ljetovati u Hrvatskoj. No, u tom moru izjava kako često biva, izdvaja se izjava članice Srpske radikalne stranke i Šešeljeve bliske suradnice Vjerice Radete. Toliku količinu mržnje i podsvjesne zavisti prema Hrvatskoj teško je racionalno objasniti.
– Šta će nama bilo kakva turistička suradnja s tom Hrvatskom. Tko god (iz Srbije, op.a.) ode tamo trebaju mu izgrebati automobil, izbušiti gume ili baciti automobil u more. Ja ne bih da vidim automobil zagrebačkih tablica uzela kamenčinu i razbila ga, ali isto tako podržavam da razbiju automobil srpskih registracija tamo. To je ustaška država! Njihovi bivši, sadašnji i budući režimi će biti ustaški. Najviše se naježim kad netko tko je iz Vukovara kaže idem u Hrvatsku kod bake. Koju crnu Hrvatsku! – samo je dio "bisera" koje je izrekla ova srpska političarka u emisiji prorežimske televizije u Srbiji.
Naravno, Radeta je samo slika vladajućeg režima u Srbiji, ne i mnoštva normalnih građana Srbije među kojima mnogi rade u Hrvatskoj i zaslužuju normalan tretman kao i svi strani radnici iz koje god da države došli. Svi to trebamo imati na umu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....