StoryEditorOCM
Šibeniknovinarska radionica

Kako su najmlađi novinari ocijenili ovogodišnji MDF: ‘U početku mi je bilo ajme majko, ali...‘

Piše M. P.
28. lipnja 2026. - 11:24

Slobodna Dalmacija ove je godine stala iza novinarske radionice Nora, koja se već desetljećima održava u sklopu Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku. Polaznika je bilo preko 30, svi su osnovnoškolski uzrast, a zadatak im je bio da svakodnevno prate predstave i ostale festivalske aktivnosti te da o njima pišu. Evo što su napisali na temu "Kako mi se svidio 66. MDF"...

 

Većina izvedbi su bile koncerti i cirkusi, što po meni nije OK, jer su predstave zanimljivije.

Filipa Žonja, 14

Ovaj mi se MDF baš sviđa. Predstave su bile odlične i atmosfera je predivna. Sretna sam što sam na Nori i ponosim se time!

Sandra Nakić, 12

Prvo što sam primijetila je da, za razliku od prošle godine, na rivi nema niti jednog štanda. Nema kokica. Nema šećerne vune. Nema balona, nema nakita... Duh festivala se time malo smanjuje.

Karla Kulušić, 12

image

Novinarska radionica Nora

/Slobodna Dalmacija

Sve je bilo odlično osim toga što nije bilo štandova za slatkiše i igračke. Meni bi bilo dosadno da se nisam prijavila za Noru, jer ne bih mogla gledati predstave i smijati se na sastancima redakcije. MDF postaje za manju djecu sve bolji, a za tinejdžere gori.

Asja Biočić, 11

U početku mi je bilo "ajme majko", ali je postajalo sve bolje. Predstave su mogle biti bolje, nisu ni loše.

Rita Kalauz, 12

Predstave su trajale duže nego inače i imale su kompliciranije teme, ali ne sve.

Larisa Lamešić, 12

Najdraža mi je ove godine bila predstava koja je bila koncert, to jest djeca su pjevala. Najdraža stvar koju sam radila na festivalu jest Milica, to je slon kojega smo ja i prijateljice napravile od smeća.

Mihaela Barin, 11

Kao prvo, bilo je puno cirkuskih predstava, smiješnih nastupa i zanimljivih događanja. Posebno su mi se svidjele humorne predstave i "izložba" o Dodo pticama koje su pred kazalištem plesale. Ove godine sam više gledala predstave zbog radionice. Ovaj festival mi se jako, jako svidio.

Roza Rastić, 9

image

Novinarska radionica Nora

/Slobodna Dalmacija

Male kokice su tri eura, a prošle godine bile su dva eura. To nisu cijene koje si djeca mogu priuštiti svaki dan. Svejedno, svaki dan dolazim na festival.

Mara Lokas, 13

Najbolja je bila novinarska radionica Nora, a i sve zajedno bilo je u redu.

Niko Bagić, 11

Primijetila sam da je dosta predstava namijenjeno za djecu mlađe dobi, što je zasigurno utjecalo na moje mišljenje o njima. Ove godine mi je bilo najljepše šetanje po gradu s prijateljima jer u svakom dijelu grada ima zabave. Po gradu su kao i uvijek obješeni portreti koje su crtala djeca, još uvijek nisam našla svoj.

Lucija Rudan, 12

Ulaz na Ljetnoj pozornici bi trebali otvarati ranije, jer predstave kasne barem 5 do 10 minuta. Mislim da bi festival iduće godine trebao biti profesionalan, pogotovo zato što je 67.!

Šimun Marinov, 11

Imam osjećaj da stalno imamo jednu dobru godinu festivala, drugu lošu i tako ukrug. Ali ove godine je sve stvarno kvalitetno i na visokoj razini. Jedan od boljih festivala!

Dino Gnjidić Klarić, 12

Nisam imala neka očekivanja od ovogodišnjeg festivala, no stvarno je dobar! Za sad su mi najbolje predstave bile: "Mama, imaš li jedno jaje" u kazalištu, "Kraljević i žabac" i "Veliki glasovi za malene ljude" na Ljetnoj pozornici.

Marieti Pavić, 14

 

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 11:53