U četvrtak, 25. lipnja oko 23 sata Policijska uprava šibensko-kninska zaprimila je informaciju da u Perkoviću vozač neregistriranog motocikla narušava javni red i mir.
Policijski službenici su na mjestu događaja zatekli 37-godišnjeg vozača motocikla bez registarskih oznaka, koji je na dječjem igralištu stvarao buku povećavanjem brzine te proklizavanjem kotača.
Izvršenim alkotestiranjem kod vozača je utvrđena koncentracija alkohola u organizmu od 1,18 g/kg.
Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, vozač je uhićen i smješten u posebne prostorije policije do prestanka djelovanja alkohola, nakon čega je jučer uz optužni prijedlog doveden na Prekršajni odjel Općinskog suda u Šibeniku.
U optužnom prijedlogu policija je predložila izricanje kazne zatvora u trajanju od 30 dana te izricanje ukupne novčane kazne u iznosu od 2300 eura.
Sud je vozaču izrekao kaznu zatvora u trajanju od 30 dana na rok kušnje od godinu dana, te novčanu kazna u iznosu od 2960 eura, nakon čega je pušten na slobodu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....