"Mi smo lišće s iste grane, jednom smrkne, drugom svane."
To su stihovi jedine pjesme koju su zajednički otpjevali Arsen Dedić i Mišo Mate Kovač, dva susjeda iz šibenskog Varoša. Šibenskog kvarta gdje su oduvijek bili relativno brojni stanovnici pravoslavne vjere. Šibenčani koje je u Krešimirovu gradu malo tko nazivao Srbima, već puno češće "našim rišćanima". U šibenskim pričama o međunacionalnim odnosima oduvijek je dobroćudna zafrkancija potiskivala prijepore, uobičajene za neke druge sredine.
– Mi smo svi najprije Šibenčani, pa rado spominjem prijateljsko ponašanje prije Drugog svjetskog rata, kad bi se najbolji pravoslavni pjevači za katolički Božić pridružili svojim katoličkim susjedima u crkvenom zboru i obrnuto – znao nam je davno govoriti Arsenov stric ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....