U Dubrovniku su u 16 sati izmjerena 33,3 Celzijeva stupnja, navodi Državni hidrometeorološki zavod, a stvarni osjet (ne)ugode na užarenom kamenu u dubrovačkoj povijesnoj jezgri ide daleko preko toga. Gužva je vladala oko gradskih fontana i hladnjaka sa osvježavajućim pićima i sladoledima, klobuci, moskari, ombrele i prijenosni ventilatori - tražena su roba, zauzet je svaki komadić hlada u gradu. Iz DHMZ-a upozoravaju na oprez zbog toplinskog vala koji je zahvatio Hrvatsku. Prema prognozama, Dubrovnik je u ‘crvenom‘ do četvrtka.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....