U sklopu proslave Svjetskog dana glazbe, sinoć je Dubrovački simfonijski orkestar održa koncert ispred crkve Svetog Vlaha. Pod ravnanjem maestra Matije Fortune, uz orkestar nastupio je i duo Tihomir Hojsak i Filip Novosel.
Inače, Tihomir Hojsak i Filip Novosel jedinstveni su i svjetski priznati hrvatski glazbeni, a njihov duo Hojsak & Novosel, prepoznatljiv je po neobičnom spoju kontrabasa i tambure kojima spajaju tradiciju, klasiku i moderni jazz. Njihov rad i autorske skladbe okrunjeni su prestižnom glazbenom nagradom Porin za izvedbu skladbe Divlje cvita. Duo redovito nastupa diljem svijeta, a posebno su istaknuti njihovi koncerti u SAD-u, Kanadi, Kini i Indiji.
Svjetski dan glazbe slavi se svake godine 21. lipnja, na prvi dan ljeta. Ova međunarodna manifestacijakojom slavi glazbenu umjetnost kroz besplatne nastupe profesionalnih i amaterskih glazbenika na javnim prostorima poput ulica, trgova, parkova i plaža, a njezin začetnik je američki glazbenik Joel Cohen koji je 1976. godine inicirao cjelonoćnu glazbenu proslavu prvog dana ljeta u Francuskoj. Bivši francuski ministar kulture Jack Lang prihvatio je ideju te je prvi službeni festival održan 21. lipnja 1982. u Parizu, a danas se odražava u više od 100 zemalja širom svijeta.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....