Djevojke iz popularnog sastava Lelek, naše ovogodišnje predstavnice na Eurosongu, oduševljene su ambijentom Galerije Meštrović, a publiku su iznenadile novom, vedrijom pjesmom i glazbenom pričom nastalom u suradnji s ukrajinskim bendom Go_A.
Nakon velikog eurovizijskog iskustva, članice sastava Lelek prvi su put stigle na splitsku pozornicu, beskrajno uzbuđene.
– Jako smo uzbuđene, pogotovo zbog svih poznatih izvođača koje smo slušale i gledale još kao djeca! Divno je biti dio ovakve ekipe – priznale su nam je uoči nastupa.
Iako bi mnogi pomislili da je nakon iskustva velike eurovizijske pozornice trema manja na domaćem terenu, djevojke tvrde upravo suprotno.
– Nije ništa manja, pogotovo kada nastupamo pred hrvatskom publikom! Stalo nam je do svakog nastupa – ističu.
Za Melodije Jadrana pripremile su pjesmu koja donosi drugačiji zvuk od onoga na što je publika od njih navikla.
– Pjesmu smo napravile u suradnji s ukrajinskim bendom Go_A, koji je također nastupao na Eurosongu. Htjele smo napraviti nešto zabavnije, pravu ljetnu pjesmu. Drago nam je da je predstavljamo upravo ovdje i da ljudi mogu čuti kako Lelek može zvučati – smiju se.
Posebno su ih oduševili ambijent i atmosfera Galerije Meštrović:
- Kad smo jučer stigle, ostale smo bez riječi. Ovo je nešto stvarno prekrasno – kazuju djevojke.
Dodaju kako je nastup na otvorenom potpuno drukčiji od velikih televizijskih produkcija poput Eurosonga.
– Tamo je sve podređeno televizijskom iskustvu, ovdje je nekako življe i prirodnije. Posebno je kad nastupaš na ovako lijepom i posebnom mjestu - ističu.
Za njihov festivalski izgled pobrinuli su se mlada dizajnerica Anđela Lebović, Peter Neo i Appareo Design, a članice Leleka kažu kako su ovoga puta odlučile publici pokazati i jedno novo, drugačije modno lice.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....