Krajem osamdesetih raspravljao sam dosta o programskim jezicima te samome programiranju ponajviše u jedriličarskom klubu. Bila su to vremena kada smo se igrali na kompjutorima poput Amige, Commodorea, ZX Spectruma... a jedan dio nas bio je zadivljen programskim kodom isto toliko koliko i videoigricama. Kad sam početkom devedesetih upoznao Ivana Bulaju stekao sam dojam da su rasprave o programskim jezicima sasvim uobičajene među jedriličarima. Bavili su se takvim stvarima i stariji jedriličari poput dobro nam znanog suca i premjerača Alena Kustića. Iz današnje perspektive sve mi se to čini kao tehnološka egzotika jednog sektora koji je tada još uvijek bio u pelenama.
Ima li danas među mladim jedriličarima sličnih entuzijasta nije mi poznato. Ali mi je poprilično jasno da su o...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....