StoryEditorOCM
Obalanlm solin

Šokantni podaci iz splitskog susjedstva: pola prijavljene djece ostalo bez vrtića; ‘Ovaj bijes neće trajati par dana‘

Piše županija sd
26. lipnja 2026. - 10:40

Solinska Nezavisna lista mladih izišla je u javnost s informacijom da je više od polovine prijavljene djece ostalo bez mjesta u vrtiću.

"Brojke za pedagošku godinu 2026./2027. su zastrašujuće i potvrđuju ono što svi već godinama osjećamo: Solin raste, betonira se, a infrastrukturu nitko ne planira.

Činjenice koje govore same za sebe:

– 551 prijavljeno dijete

– Samo 227 upisanih

– Čak 324 djece ostalo je ispod crte!

Dok obični roditelji obilaze vrtiće, mole za mjesto i razmišljaju kako uopće organizirati život i odlazak na posao, u gradu vlada potpuni izostanak vizije. Tisuće novih stanova i zgrada niču na svakom koraku, a vrtići, škole, parkirališta i ceste nikome u vlasti nisu prioritet.

Umjesto dugoročnog razvoja, godinama se nude kratkoročni populistički potezi i kupovanje naklonosti pred izbore. Tako se vodi kampanja, ali tako se ne vodi grad! Tko je zapravo odgovoran?

Odgovorni su oni koji gradom upravljaju već 35 godina, ali i svi mi koji to promatramo sa strane. Uvjerili su nas u najopasniju političku laž: ‘Svi su oni isti.‘ Nisu! Na to i računaju – da će ovaj bijes trajati par dana, da ćete ostaviti nekoliko ljutitih komentara, opsovati, nastaviti dalje i na idućim izborima opet ostati kod kuće.

Nakon tri i pol desetljeća iste politike, pitanje više nije što su oni (propustili) napraviti. Pitanje je koliko dugo ćemo mi pristajati na to da je ovo najbolje što Solin može i zaslužuje", poručili su iz NLM-a. 

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 12:16