Solinska Nezavisna lista mladih izišla je u javnost s informacijom da je više od polovine prijavljene djece ostalo bez mjesta u vrtiću.
"Brojke za pedagošku godinu 2026./2027. su zastrašujuće i potvrđuju ono što svi već godinama osjećamo: Solin raste, betonira se, a infrastrukturu nitko ne planira.
Činjenice koje govore same za sebe:
– 551 prijavljeno dijete
– Samo 227 upisanih
– Čak 324 djece ostalo je ispod crte!
Dok obični roditelji obilaze vrtiće, mole za mjesto i razmišljaju kako uopće organizirati život i odlazak na posao, u gradu vlada potpuni izostanak vizije. Tisuće novih stanova i zgrada niču na svakom koraku, a vrtići, škole, parkirališta i ceste nikome u vlasti nisu prioritet.
Umjesto dugoročnog razvoja, godinama se nude kratkoročni populistički potezi i kupovanje naklonosti pred izbore. Tako se vodi kampanja, ali tako se ne vodi grad! Tko je zapravo odgovoran?
Odgovorni su oni koji gradom upravljaju već 35 godina, ali i svi mi koji to promatramo sa strane. Uvjerili su nas u najopasniju političku laž: ‘Svi su oni isti.‘ Nisu! Na to i računaju – da će ovaj bijes trajati par dana, da ćete ostaviti nekoliko ljutitih komentara, opsovati, nastaviti dalje i na idućim izborima opet ostati kod kuće.
Nakon tri i pol desetljeća iste politike, pitanje više nije što su oni (propustili) napraviti. Pitanje je koliko dugo ćemo mi pristajati na to da je ovo najbolje što Solin može i zaslužuje", poručili su iz NLM-a.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....