Sve okolnosti radne nesreće u kojoj je u petak ujutro smrtno stradao radnik na gradilištu na Pazdigradu u Splitu, bit će poznate tek nakon što se obave razgovori s odgovornim osobama i svjedocima, te provjeri dokumentacija. Prema prvim informacijama, do nesreće je došlo oko 10 sati prilikom demontaže dizalice čiji jedan dio je pao na 55-godišnjeg radnika.
Radnik je zadobio teške po život opasne ozljede s kojima je prevezen u KBC Split gdje je ubrzo preminuo. Navodno se radilo o teškim nagnječenjima, među kojima i noge, koja su uzrokovala iskrvarenje i smrtni ishod, unatoč hitnoj medicinskoj pomoći.
Uz policiju na mjesto događaja je izišla i dežurna zamjenica općinske državne odvjetnice, te nadležna inspekcija iz sfere zaštite na radu. Proveden je očevid, ali cjelovita informacija znat će se tek nakon provjere svih relevantnih podataka.
Za izvođenje građevinskih radova postoje stroge mjere zaštite koje izvođač i investitor moraju poštovati. Osim obveznog nadzora gradnje, za koji zakon obvezuje da ga se mora imati prije početka radova, angažiraju se i ovlašteni nadzori iz sfere zaštite na radu.
Kontaktirali smo vlasnika tvrtke u kojoj je tragično stradali radio, ali nije želio davati izjave za javnost. Radi se o tvrtki sa splitskog područja specijaliziranoj u području građevinskih toranjskih dizalica i autodizalica.
Na stranici na društvenoj mreži oprostili su se od svog djelatnika.
– U dubokoj nevjerici se opraštamo od našeg ****! Hvala ti *** što smo imali čast poznavati te i raditi s tobom, osmijeh i srce kakvo se ne rađa dva puta! Počivao u miru Božjem! – naveli su.
U brojnim komentarima ispod objave toplim riječima izraženi su posljednji pozdravi i sjećanja na pokojnika, te sućut obitelji. Prenosimo dio više od 30 sućutnih objava.
– Počivao u miru Božjem, dragi prijatelju, vidimo se nekom drugom prilikom, ostani mi tako dobar i veseo kakav si uvijek bio, obitelji iskrena sućut
– Počivao u miru Božjem, dobri i pošteni, obitelji iskrena sućut
– Viknuo bi, di si ljudino od Imotckoga, Bog ti dao pokoj
– Iskrena sućut obitelji i kolegama, počivao u miru Božjem
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....