Čini se da se splitska "Čistoća" odlučila ozbiljno uhvatiti ukoštac s neodgovornim sugrađanima koji nepropisno odlažu kućni, glomazni i građevinski otpad. U petak ujutro prvo su na svojoj službenoj Facebook stranici objavili apel građanima da im se jave ako imaju saznanja o tome tko nelegalno odlaže šut u Osječkoj ulici, kod križanja s Radničkom ulicom, u blizini ugostiteljskog objekta "Baoli".
– Ovim putem molimo sugrađane da svoja saznanja o nelegalnom odlaganju šuta u Osječkoj ulici, kod križanja s Radničkom i u blizini ugostiteljskog objekta Baoli, podijele s Komunalnim redarstvom i Čistoćom.
Dragi sugrađani, saznanja o počinitelju ili više njih pošaljite putem email adresa: [email protected] i [email protected] – napisali su.
Tek koji sat kasnije objavili su objavu sličnog sadržaja, uz jednu razliku – u tom slučaju pojedinci koji su nepropisno odlagali otpad već su kažnjeni.
– Sankcionirano nelegalno odlaganje na Blatinama i Prokurativama.
Uz pomoć odgovornih sugrađana kao i postupanja po službenoj dužnosti Komunalnog redarstva, pronađeni su počinitelji nelegalnog odlaganja otpada u Šimićevoj ulici (otpad iskrcan iz kombija prikazanog na prvoj fotografiji) i na Prokurativama. Počinitelji su sankcionirani od strane Komunalnog redarstva.
Dragi odgovorni sugrađani, nastavimo borbu zajedno protiv onih bezobzirnih koji kvare sliku našeg grada. Nelegalno odlaganje otpada s podacima kojima raspolažete (ime i prezime, registracijska oznaka vozila, fotografija), prijavljujte putem emaila [email protected] – vele iz "Čistoće".
Dakle, ako primijetite da netko radi isto u vašem kvartu, slobodno im se javite jer očito imaju volje riješiti ove probleme. Podsjećamo da, prema Uredbi o gospodarenju komunalnim otpadom, građani jednom godišnje imaju pravo na odvoz glomaznog otpada bez naknade, kao i da glomazni otpad uvijek mogu odnijeti u jedno od tri splitska reciklažna dvorišta. Nema potrebe da zagađujemo grad.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....