StoryEditorOCM
Splitdosta je

FOTO Šuti je dosta - šute; ‘operira‘ se po cijelom gradu! Otkrili još jednog Spliću u nedjelu, ide kazna

Piše P. K.
26. lipnja 2026. - 14:36

Čini se da se splitska "Čistoća" odlučila ozbiljno uhvatiti ukoštac s neodgovornim sugrađanima koji nepropisno odlažu kućni, glomazni i građevinski otpad. U petak ujutro prvo su na svojoj službenoj Facebook stranici objavili apel građanima da im se jave ako imaju saznanja o tome tko nelegalno odlaže šut u Osječkoj ulici, kod križanja s Radničkom ulicom, u blizini ugostiteljskog objekta "Baoli".

image
Čistoća Split

– Ovim putem molimo sugrađane da svoja saznanja o nelegalnom odlaganju šuta u Osječkoj ulici, kod križanja s Radničkom i u blizini ugostiteljskog objekta Baoli, podijele s Komunalnim redarstvom i Čistoćom.

Dragi sugrađani, saznanja o počinitelju ili više njih pošaljite putem email adresa: [email protected] i [email protected] – napisali su.

Tek koji sat kasnije objavili su objavu sličnog sadržaja, uz jednu razliku – u tom slučaju pojedinci koji su nepropisno odlagali otpad već su kažnjeni.

– Sankcionirano nelegalno odlaganje na Blatinama i Prokurativama.

Uz pomoć odgovornih sugrađana kao i postupanja po službenoj dužnosti Komunalnog redarstva, pronađeni su počinitelji nelegalnog odlaganja otpada u Šimićevoj ulici (otpad iskrcan iz kombija prikazanog na prvoj fotografiji) i na Prokurativama. Počinitelji su sankcionirani od strane Komunalnog redarstva.

Dragi odgovorni sugrađani, nastavimo borbu zajedno protiv onih bezobzirnih koji kvare sliku našeg grada. Nelegalno odlaganje otpada s podacima kojima raspolažete (ime i prezime, registracijska oznaka vozila, fotografija), prijavljujte putem emaila [email protected] – vele iz "Čistoće".

image
Čistoća Split

Dakle, ako primijetite da netko radi isto u vašem kvartu, slobodno im se javite jer očito imaju volje riješiti ove probleme. Podsjećamo da, prema Uredbi o gospodarenju komunalnim otpadom, građani jednom godišnje imaju pravo na odvoz glomaznog otpada bez naknade, kao i da glomazni otpad uvijek mogu odnijeti u jedno od tri splitska reciklažna dvorišta. Nema potrebe da zagađujemo grad.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 14:45