StoryEditorOCM
SplitPROMJENA

Ostavila vrevu i preselila se na Vis: Nisam htjela život provesti u autu. Bilo je teško, ali drago mi je da smo tu!

Piše SD ŽUPANIJA
28. lipnja 2026. - 16:45

Mirta Primorac Šejić preselila se na Vis, ali ljudi imaju krivu percepciju o tome zašto i kako je došla na taj otok u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Bavi se edukacijom i savjetovanjem u odgoju djece. 

image
/Shutterstock
image
/Shutterstock

"Ljudi uglavnom misle da je moj muž s Visa, a s njegove strane ljudi misle da mu je žena s Visa. Oboje je netočno.

Ono što je još netočno je to da nismo ovdje došli zbog posla. To je sljedeća ideja koja ljudima padne na pamet kad shvate da nijedno od nas dvoje nije odavde.

Došli smo ovdje jer smo tako htjeli.

Nakon ove dvije činjenice, ljudima uglavnom padne donja vilica od čuđenja. Kako ste to uspjeli? Kako ste se to usudili?

Ne znam kako. Znam samo da sam išla za osjećajem koji sam htjela. Išla sam za osjećajem lakoće jer mi dijete neće odrastati na prometnoj petlji, neće morati hodati u obući ako ne želi, nećemo život provesti u autu između škole i treninga.

Dok smo došli do ovog trenutka, bilo je teško. Kao introvertu, dugo mi je trebalo da nađem dobre prijatelje i dugo mi je trebalo da se u vlastitoj kući ne osjećam kao da sam u tuđoj vikendici.

Ali na kraju sam ipak dobila taj osjećaj koji sam ganjala prije nego sam znala ‘KAKO‘ ću do njega doći.

Ako želiš nešto i čekaš znak, neka ti ova moja priča bude znak da uvijek trebaš krenuti prije nego si spremna jer prvo ide AKCIJA, a onda osjećaj da si SPREMNA", napisala je. 

image
/Shutterstock
image
/Shutterstock
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 16:46