StoryEditorOCM
Splitjedino Kerum...

Prvo škver, pa stadion, a sad i - bolnica? Oporba na nogama; kažu da je Šuta ‘rušinačelnik‘: ‘Branit ćemo tijelima!‘

Piše SPLIT SD
24. lipnja 2026. - 10:02

Potpredsjednik stranke "Split je naš!" Mate Buljubašić oštro je kritizirao gradonačelnika Tomislava Šutu; kaže da se u javnosti sve više govori o mogućnosti rušenja bolnice na Firulama i izgradnji nove zdravstvene ustanove na području Dugopolja. Buljubašić tvrdi da se, nakon rasprava o budućnosti škvera i stadiona na Poljudu, sada spominje i rušenje bolnice na Firulama.

– Uz rušenje škvera i stadiona, od dolaska gradonačelnika Šute na vlast sve više se priča da je došlo na red i rušenje bolnice Firule te kupnja novog zemljišta kod Dugopolja za gradnju nove bolnice. Dakako, u centru grada blizina mora rađa razne ideje – poručio je.

U priopćenju je naveo da su se dosadašnji gradonačelnici natjecali u izgradnji grada, dok za aktualnoga gradonačelnika kaže da se "natječe sam sa sobom u tome što će više srušiti". Jedino se, kaže, može usporediti sa Željkom Kerumom, ali dodaje da je on iza sebe bar ostavio Zapadnu obalu.

– Za sve gradonačelnike prije Šute možemo reći da su bili gradonačelnici, a jedino za Šutu možemo reći da je rušinačelnik, jer se usudio udariti na škver i katedralu splitskog sporta, Poljudsku ljepoticu, koja je dobila najveće svjetsko arhitektonsko priznanje u New Yorku, te najvišu nacionalnu zaštitu kulturne baštine. Uz to da napomenemo, Republika Hrvatska ni prije ni kasnije nije izgradila objekt takvog značaja, svjetskog priznanja i statusa kulturne znamenitosti – naveo je Buljubašić.

Dodao je kako se njegova stranka protivi bilo kakvom rušenju ili prenamjeni bolnice Firule u turističke ili komercijalne sadržaje.

– Stranka Split je naš! apsolutno se protivi rušenju ili prenamjeni bolnice Firule u komercijalni turistički smještaj i sadržaj. Kao da nije dovoljno što se bolnica već nalazi u tijesnom obruču turističkih sadržaja, zbog čega građani nemaju šanse pronaći parkirno mjesto ni blizu bolnice – istaknuo je.

Na kraju je poručio kako su mu se javili arhitekti i građani spremni javno se usprotiviti takvim planovima.

– Javili su nam se arhitekti i drugi građani i rekli: spremni smo doći i svojim tijelima braniti naš grad od rušilačke agresije – zaključio je Buljubašić.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. lipanj 2026 10:16