Krenulo je ljeto, temperature su skočile u crveno, a njih neminovno prati i pojačanje "Jadrolinijina" prometa, u kojem ih u aktualnom vikendu, zadnjem ovomjesečnom, očekuju priličan broj putnika.
Brojkama rečemo, u splitskoj luci od petka do nedjelje očekuje se prolazak više od 62 tisuće putnika, te preko 13 tisuća vozila. Glasnogovornica "Jadrolinije" Jelena Ivulić navodi kako je intenzivniji promet startao već s prošlim produženim vikendom. Kumovao mu je skok temperatura, početak intenzivne sezone kupanja, početak vremena od godišnjih odmora, ali i završetak školske godine. U gustoj mreži brodskih linija sa splitskog područja ističe se jedna sa standardno najvećim pritiskom. Iako su sve relacije za otoke odlično popunjene, ona do bračke metropole ipak drži primat.
– Linija Split – Supetar je i inače najfrekventnija, i upravo za nju ovog vikenda očekujemo najveći pritisak. Za njom ne zaostaju ni ostale, one u pravcu Hvara, Visa, Šolte, Lastova. Po brojnosti za sada su najzastupljeniji gosti iz Slovenije, Poljske, Slovačke, Češke, Austrije, Njemačke... Mahom su to obitelji, koji su timing dolaska na ljetovanje, između ostalog, uskladili i s aktualnim završetkom školskih obveza – kaže glasnogovornica Ivulić.
Brodski promet iz splitske luke u prvom danu vikenda odvija se prema redu plovidbe, no u slučaju pojačanog priljeva gostiju i vozila, samim tim preveniranja čekanja, stvaranja gužvi, te putničke nervoze, u "Jadroliniji" imaju i za to rješenje.
– Pratimo stanje na terenu i u slučaju potrebe promptno ćemo reagirati u ovisnosti o situaciji i slobodnim kapacitetima – kaže glasnogovornica Ivulić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....