Nakon što smo jučer pisali o tunelu u Dubovačkoj ulici u Splitu, u kojem već godinama periodično teče voda, što nam je potvrdio i čelnik Gradskog kotara Gripe Karlo Pilko, iscrpan odgovor o tome što se događa, ali i o tome što se poduzima kako bi se ovaj problem riješio, dao nam je direktor "Vodovoda i kanalizacije" Ivica Perić.
Kazao je za početak da se ovaj problem zaista pojavljuje periodično, i to ne uvijek u istom intenzitetu. Također, kaže da su na svaku promjenu reagirali i pristupali rješavanju, a isto su napravili i sada.
- Prošle godine u studenom kada je pojava postala jača i intenzivnija ekipa za dijagnostiku i otkrivanje kvarova pronašla je kvar na priključnoj cijevi manjeg profila na samom ulazu na parking gotovo okomito iznad curenja u tunelu. Nakon tog popravka određeni vremenski period curenje je gotovo u potpotunosti prestalo - veli.
Stanje se na neko vrijeme smirilo, ali problem se ipak ponovno pojavio. Za sada sve ukazuje na to da se ne radi o trivijalnom, već specifičnom problemu.
- Nakon ponovne dojave naših prolaznika, djelatnika i samih gradskih službi, već nekoliko dana djelatnici vodoopskrbe i Odjela za mjerenje dijagnostiku i otkrivanje kvarova nastoje ponovno pronaći uzrok curenja u nastojanju ga u potpunosti elimiramo, bilo da se radi o vodoopskrbi ili o odvodnji, iako sastav same vode ne upućuje na fekalni sustav.
Pregledali smo sve priključne šahte, provjerili stanje ventila, te se uvjerili kako ni jedan vodomjer ne pokazuje konstatni protok što opet ne upućuje niti na interna puknuća. Očito se ne radi o trivijalnom, nego specifičnom problemu, koji ćemo u idućem periodu svakako nastojati riješiti.
U petak ujutro ćemo s predsjednikom kotara ponovno obići cijeli okolni teren uključujući balotaško igralište za koje nam je osiguran ključ, odnosno pristup. Osim opreme za detekciju curenja; geofona, korelatora i sl. koristit ćemo i bio-boju za ulijevanje u odvodne cijevi i kanalice.
Kao krajnu mjeru na određeni period zatvorit ćemo dotok i odvod iz same vodospreme Gripe (nitko neće ostati bez vode jer je VS Gripe rezerva napajanju spojenom sustavu Marjan-Gripe) kako bismo se uvjerili u njenu ispravnost i nepropusnost.
Nadamo se da ćemo problem u konačnosti ipak pronaći i kvalitetno ga riješiti, naravno uz malo šale, nećemo valjda rušiti poslovne prostore i sam tunel...
Cestar i ophodnja postavili su znakove upozorenja, te zaista treba biti pažljiv i prilagođen u vožnji na dionici propuštanja vode u tunelu koja se razlijeva po cesti - rekao nam je Perić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....