Kako to priliči višestoljetnoj tradiciji, stanovnici Bazane, najstarijeg imotskog kvarta, svečano su obilježili današnji blagdan sv. Ivana.
Još sinoć na središnjem dijelu Bazane zapaljen je ogromni svitnjak kojega su danima pripremala djeca s Bazane. A ove godine, pa i zbog pripreme za utakmicu Hrvatske protiv Paname, baš je bila i ogromna vatra.
Iako je vjetar koji je puhao mijenjao pravac, vatra nije ugrozila mnogobrojne znatiželjnike koji su došli pogledati svitnjak i biti sudionici tradicije. Kako to priliči, mještani su donijeli na zajednički stol domaće fritule, slatkiše i osvježavajuće piće, a nastavak blagovanja bio je roštilj. Svakako, žeravice nije nedostajalo. Pjevale su se i stare bazaranske pjesme:
"Na 24 ovoga miseca, Bazarani slave velkog sveca, velkog sveca, svetoga Ivana, koji nosi barjak Bazarana."
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....