sponzor rubrike Powered by SuperSport
StoryEditorOCM
Domaći nogometPrve reakcije

Dalić samokritičan nakon velike pobjede: ‘I ja sam ‘bucao‘, ali vratili smo se na stare postavke‘

Piše I. R.
28. lipnja 2026. - 01:26

Zadovoljan je bio izbornik Zlatko Dalić nakon vrijedne pobjede nad Ganom (2:1). Uz pohvale svojim igračima bio je i samokritičan. Priznao je kako je i sam malo "lutao". Ali i kako je onda odlučio vratiti sve na stare dobitne postavke.

- Velika je ovo pobjeda, šest bodova smo na kraju osvojili. Morali smo mijenjati način igre i bilo je sjajno. Vratili smo se na stare postavke, ono što smo igrali godinama. Malo sam i ja "bucao", ali Hrvatska je bila prava, napravili smo što smo htjeli, prošli grupu. Idemo zaboraviti ovo što prije i pripremiti se za dalje.

Nije bilo kako primiti pogodak u 73. minuti, a onda do kraja doći do pobjede.

- Rekao sam igračima da u njih vjerujem. Vjerujem u ono što radimo. Protivnik uvijek naporavi neku šansu. Moramo ostati čvrsto na zemlji. Nema euforije, moramo ostati mirni i tako nastaviti dalje – poručio je Dalić za kraj.

Dojmove je podijelio i Mateo Kovačić:

- Teška utakmica, zabili smo taj prvi gol koji smo htjeli, malo se zakompliciralo, primili smo gol, ali smo se vratili. Još nismo na razini na kojoj trebamo biti, ali dižemo se iz utakmice u utakmicu i to je najbitnije", rekao je i dodao:

- Znali smo da trebamo biti čvrsti iza i konkretni naprijed. Na kraju je došao taj korner, pobjeda je zaslužena. Lakše se diše, nije ovo bila laka grupa, jedna od težih. Uvijek imamo teške grupe, ali najbitnije je bilo proći grupu i uspjeli smo.

image
Boris Kovačev/Cropix

Nikola Vlašić je bio junak pobjede Hrvatske nad Ganom. U prvom susretu protiv Engleske dobio je samo 12 minuta, protiv Paname nije uopće niti zaigrao, ali u ogledu s Ganom bio je starter i glavni akter, strijelac pobjedničkog gola.

- Utakmica je bila očekivano teška, protivnik je bio jako kompaktan u obrani, nije nam davao jako puno prostora. Ali i mi smo bili kompaktni. Koristili smo uspješno naše kontre i polukontre. Imali smo svoje šanse. Zabili smo gol, mislim da smo kontrolirali utakmicu osim tih desetak minuta kada smo ga primili. Tada smo minutu-dvije bili u šoku. Odigrali smo pravu, mušku, hrvatsku utakmicu. Na kraju smo presretni. Mislim da ova reprezentacija može puno napraviti. Najbolje tek dolazi, kombinacija smo mladosti i iskustva – smatra Vlašić koji je u 83. minuti malo atipično za sebe glavom donio pobjedu.

- Lijepo je zabiti gol, ali najbitnije je da smo pobijedili. Mi smo grupa igrača u kojoj vlada zajedništvo, živimo skupa, igramo skupa, molimo skupa – naglasio je Vlašić.

SP 2026 statistika
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 01:27