Hrvatsku nogometnu reprezentaciju u subotu od 23 sata očekuje odlučujući dvoboj skupine protiv Gane. "Vatreni" u posljednje kolo ulaze s jasnim ciljem – izboriti plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Računica je jednostavna: Hrvatskoj je dovoljan bod za prolazak u drugi krug, dok bi je minimalan poraz ostavio u igri, ali uz znatno manje izglede za nastavak natjecanja.
Uoči susreta pred novinare su izašli Joško Gvardiol i Nikola Moro. Posebna je pozornost bila usmjerena na stopera Manchester Cityja, koji je nakon utakmice protiv Paname bio izložen kritikama zbog svoje izvedbe.
‘Osjećam se odlično. Bilo je pa prošlo, novi dan. Nema razmišljanja što je bilo prije. Što se tiče mene i ekipe, sve OK, znamo što nas čeka. Maksimalno se posvetiti Gani i odraditi utakmicu‘, rekao je Gvardiol na presici.
Na pitanje kako se nosi s kritikama koje su uslijedile nakon posljednje utakmice, hrvatski reprezentativac poručio je da ostaje usredotočen isključivo na momčad i ono što slijedi.
‘Drago mi je što sam ovdje i što imam priliku biti na svom drugom Svjetskom prvenstvu. To nije alibi za lošu igru. Ne čitam puno što se piše i ne bavim se time, fokus je na zajedništvu i na onome što radimo na terenu, ali moram se suočiti s tim. Rekao sam nakon utakmice da nije bila najbolja utakmica s moje strane, ali mlad sam, naučit ću. Moramo biti što pozitivniji i, ako Bog da, bit će sve kako treba‘, zaključio je Gvardiol.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....