Koliko se samo slova i redaka potrošilo na silne kalkulacije prolaska u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva i to po scenariju da Hrvatski izgubi od Gane. Odnosno da ostane na samo tri boda. Koliki bi poraz od Gane bio prihvatljiv i koji se rezultati moraju poklopiti da Vatreni prođu dalje. Svakodnevno brojanje i slaganje imaginarnih tablica.
Koliko? Previše. Gledao se samo taj "crni scenarij" i ništa drugo, kao da nitko nije vjerovao da su Dalićevi odabranici sposobni uzeti bod ili čak pobijediti Ganu. Što se dogodilo i sve poštedjelo dodatnog stresa i kalkulacija.
Inače vjerojatno se nikada u povijesti nije dogodilo da se baš svi rezultati koji Hrvatskoj ne odgovaraju dogode, pa je tako i u onim dvobojima koji su igrani nakon naše pobjede DR Kongo slavio i stigao do četiri boda, a Alžir i Austrija u ludoj utakmici su remizirali, što je obje reprezentacije povuklo u nokaut-fazu. Pogledom na poredak trećeplasiranih nakon igranja po skupinama otkriva da je Hrvatska kojim slučajem izgubila od Gane nikako ne bi prošla dalje i završila bi na 11. mjestu od 12 trećeplasiranih reprezentacija.
Ali nije.
Inače ako napravimo usporedbu s prošlim svjetskim prvenstvom igranim u Kataru 2022. Dalićevi izabranici su uspješniji po rezultatima u skupini. U prvoj fazi smo tada osvojili četiri boda, odigrali dvaput 0:0 s Marokom i Belgijom i dobili Kanadu 4:1. Sada ipak imamo dva boda više bez obzira na poraz od Engleske koji je bio i težak s obzirom na početak natjecanja.
I još jedan podatak, vrijedno ga je zapamtiti kada govorimo o igri i rezultatima. Na cijelom Svjetskom prvenstvu u Kataru Vatreni su bili u vodstvu samo 96 minuta (po poluvrijeme protiv Kanade i Maroka i dvije minute u susretu za broncu). Gledajući samo prvu fazu po skupinama, ta je minutaža samo 46 minuta, pobjeda nad Kanadom. Na ovom Svjetskom prvenstvu kako god igrali taj skor je puno bolji jer smo do sada bili u vodstvu 85 minuta.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....