Prva pobjeda je upisana. Hrvatska je s minimalnih, ali dovoljnih 1:0 svladala Panamu i tako upisala prve bodove na Mundijalu. Ante Budimir bio je čovjek odluke u drugom poluvremenu. Vatrenima je preostao još posljednji okršaj u skupini s Ganom. Onaj koji će odlučiti o našoj sudbini na turniru.
O pobjedi nad Panamom, ali i ostalim aktualnostima s najveće sportske pozornice u četvrtoj epizodi specijala podcasta ‘U rašlje‘ razgovarali su "hajdučko srce" Vladimir Balić, urednik sportske rubrike Slobodne Dalmacije Antonio Juričić i sportski novinar Ivan Renić.
- U otvaranju igre imali smo pet igrača koji su bili "vani". Protivnik se branio s desetoricom i to je onda teško probiti. Jedini koji je radio "nered" bio je Marco Pašalić. Njegovi ubačaji nisu bili predobri, ali obrana se morala fokusirati na njega. Žao mi je Gvardiola koji je u prvom poluvremenu plivao kao Veljko Rogošić svojevremeno. Perišić je previše lopti vraćao. Statirao je u kukuruzu. Na kraju smo zadovoljni pobjedom. Nismo jurišali na pobjedu, bili smo strpljivi – počeo je Balić.
- Gvardiol se strašno mučio s Martinezom. Dalićev najbolji potez je to što ga je izvadio na poluvremenu. Od početka je gabonski sudac puštao prečvrstu igru, pa je kasnije to morao srezati. Gvardiol trenutno ne izgleda dobro - dodao je Juričić
Panama je imala veliku priliku sredinom prvog dijela kada se zatresla greda. Hrvatsku je odmah iza toga spasio famozni "hydration break".
- Stanka za hidrataciju na 22 stupnja, haha. Amerikanci su izračunali da 30 sekundi reklame košta oko 300.000 dolara. Fox je prava za prijenos utakmica platio oko 500 milijuna dolara. Oni su samo zbog tog hydration breaka vratili 50 posto uloženog – istaknuo je Juričić.
Više o svemu pogledajte u četvrtoj epizodi specijala našeg podcasta ‘U rašlje‘.
Video također možete pronaći i na našem YouTube kanalu.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....