Drugu pobjedu u Sloveniji upisao je Hajduk. U pripremnom dvoboju pobijedili su s 1:0 LNZ Cherkasy golom Rokasa Pukštasa, a dvoboj je prokomentirao trener Gonzalo Garcia.
- Možda smo pobijedili s 1:0, ali smo cijelu utakmicu bili pod velikim presingom. Moramo još puno napredovati, to sam govorio i nakon one pobjede sa Škendijom. Moramo biti jači, raditi više, ići više u duele, to su neke stvari koje moramo unaprijediti. U drugu ruku isto je istina da ste vidjeli da su neki igrači počeli 20-ak minuta i izašli. Limitirani smo brojem igrača koji doista rade naporno na ovim pripremama. Danas smo koristili 17 igrača, imali smo i neke ozljede, a znate zašto ne koristimo Krovinovića i Guillamóna. Zato nam je teško pronaći kombinacije za odigravati, ali moramo se i u takvoj situaciji ići naprijed, raditi jako.
Kako ste vidjeli igru novih igrača?
- Igrali su oko 25 minuta. Nisu bili s nama u trenažnom procesu, tu su tek nekoliko dana, ali odigrali su dobro. Zadovoljan sam onim što su donijeli, Van Hoorenbeeck mirnoću i Mathieu snagu i brzinu.
Zabili ste nakon kornera, to ste vježbali na zadnjem treningu?
- Da. Mi uvijek pokušavamo kontrolirati što više stvari koliko je to moguće. Ovo je dio koji su pripremali moji pomoćnici i danas je funkcioniralo. Međutim sve što radiš je do intenziteta, energije i želje. Morate vjerovati u ono što radite i gurati jako. Mogli ste vidjeti Pukštasa kako energično trči i bori se s jednom fizički snažnom momčadi. Ako možemo zabiti iz prekida protiv ovakve momčadi znači da možemo biti opasni protiv svakoga.
Još su četiri dana priprema u Sloveniji plus jedna pripremna utakmica, jeste li zadovoljni dosad odrađenim?
- Jesam. Druga je godina otkako sam ovdje i energija te ono što igrači pokazuju na treninzima je puno bolje. Napravili smo u puno stvari iskorake, a u puno ih moramo i raditi još. Važno je imati mentalitet zajedništva, stvarati momčad, te zajedno gurati za nešto za što se borimo - zaključio je Garcia.
Utakmicu je prokomentirao i Roko Brajković.
- Pobijedili smo i mislim da je to bitno. Teška utakmica. Igrali smo protiv fizički čvrste momčadi i nije bilo nimalo lako. Srećom zabili smo taj gol i eto pobijedili.
Dobar test za ono što vas čeka u Europi, slično igra i Žilina?
- Trebamo biti spremni na sve jer nikad ne znamo što nas čeka u Europi. Ova utakmica je bila dobar test i mislim da smo je dobro odradili.
Pogodak je pao iz uigranog prekida...
- Je, vježbamo to često. Pajaziti dobro diže kornere, a Pukštas osjećaj za prostor i završnicu. Nadam se da će nam to biti dobro oružje u sezoni.
Kakva je atmosfera momčadi?
- Ekipa je umorna jer treniramo svaki dan po dva puta i mogu reći da nismo bili svježi za ovu utakmicu. Ali to su pripreme, teške su noge uvijek i treba dati maksimum - zaključio je Brajković.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....