Pišeš svašta i štošta, a skidanje grba s Hajdukova dresa u lipnju 1990. u Australiji, to si zanemario... Nisam, odgovaram na poruke, kako bih samo mogao, ali pisao sam o Grahamu Arnoldu, selektoru Iraka, pravdam se, priče se dodiruju, Arnold se rukovao s Mladenom Pralijom, golmanom, kapetanom Bijelih, bez grba.
Jesu, ali nije to to, spočitava mi prijatelj Mate, nisam ga odavno spomenuo
Dobro. Nije problem, dapače. Lani sam objavio cijelu storiju, pa kako da je ne ponovim. S guštom i zadovoljstvom. S jedne strane Pralija, s druge Graham Arnold, kapetan Sydney Croatije, koja će kasnije postati Sydney United kad Australiji kao državi i nogometnom Savezu dozlogrdi da se klubovi kite nacionalnim predznakom iz zemalja davnih predaka.
Sve je već napisano i lako je prenijeti, neka tako bude, da se i ovog ljeta podsjetimo tog čina Hajdukove epopeje. Hajduka, koji nikad nije mijenjao klupsko rodoslovlje, ali jest grbove, pa i usku pripadnost...
Tu smo dakle, u Sydneyju, 1990... A tu je i tekst. Potpisali smo ga lani, dajemo vam ga i danas, uživajte.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....