Jedna od najkontroverznijih sudačkih odluka dosadašnjeg Svjetskog prvenstva dogodila se na utakmici Irana i Egipta, a među onima koji su je javno kritizirali bio je i Zlatan Ibrahimović.
Bivši švedski napadač, koji tijekom prvenstva radi kao stručni komentator američke televizije FOX, nije skrivao nezadovoljstvo nakon što je VAR u sudačkoj nadoknadi poništio pogodak Irana zbog zaleđa. Susret je završio 1:1, a Iranci su zbog tog raspleta završili na trećem mjestu i na kraju ostali bez plasmana u nokaut-fazu. Ibrahimović smatra da se zbog ovakvih odluka dodatno ruši povjerenje u VAR.
"Upravo zbog ovoga ljudi sve više gube povjerenje u VAR. Govorili su nam da je uveden kako bi ispravljao očite pogreške, a umjesto toga stvara još veće kontroverze na najvećoj nogometnoj pozornici. Ovo je jednostavno neprihvatljivo", rekao je Zlatan i nastavio:
"Pregledao sam snimku bezbroj puta i još mi nije jasno kako je netko mogao dosuditi zaleđe. Ako već poništavate gol koji može odlučiti sudbinu jedne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu, morate biti sto posto sigurni, a ne nagađati iza monitora. Milijuni Iranaca slavili su povijesni trenutak, a onda im je skupina službenih osoba sve oduzela u nekoliko sekundi. Niste poništili samo gol – ukrali ste san jednom narodu.
Ne možete se skrivati iza tehnologije kada se ona koristi na pogrešan način. Ovo nije pravda, ovo je nesposobnost. Svjetsko prvenstvo igra se jednom u četiri godine. Igrači žrtvuju sve da bi stigli ovdje, navijači dolaze sa svih strana svijeta, a onda jedna šokantna odluka uništi mjesece rada. To je neoprostivo."
Za kraj je poručio da ovakve situacije ne bi smjele biti dio najveće nogometne pozornice.
"Ako je ovo standard suđenja na najvažnijem nogometnom natjecanju na svijetu, onda je nešto ozbiljno pogrešno. Nogomet zaslužuje bolje, igrači zaslužuju bolje, a prije svega navijači zaslužuju mnogo više", zaključio je legendarni Šveđanin.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....