Norveška će u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva krenuti s drugog mjesta u skupini I, nakon što je osvojila šest bodova. Iako je u posljednjem kolu protiv Francuske imala priliku izboriti vrh skupine, izbornik Ståle Solbakken odlučio je odmoriti gotovo cijelu udarnu postavu.
Na teren je od standardnih prvotimaca poslao samo Fredrika Aursnesa, dok je preostalih deset mjesta u početnoj postavi pripalo pričuvama. Francuska je to iskoristila i slavila uvjerljivih 4:1, no Solbakken je i prije susreta jasno dao do znanja da mu je važnije dočekati nokaut-fazu sa svježom momčadi nego završiti prvi u skupini.
Takva odluka nije se svidjela Zlatanu Ibrahimoviću. Legendarni švedski napadač, koji tijekom prvenstva radi kao stručni sukomentator FOX Sportsa, nije štedio norveškog izbornika.
- Norveška je imala priliku završiti prva u skupini i dobiti lakšeg protivnika u nokaut-fazi, ali su se uplašili prije utakmice. To nije mentalitet kakav ti je potreban kada igraš za svoju zemlju na Svjetskom prvenstvu - poručio je Ibrahimović.
Bez obzira na poraz, Norvežani su izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. U šesnaestini finala, 30. lipnja od 19 sati u Dallasu, igrat će protiv Obale Bjelokosti.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....