Hrvatska je pobjedom 2:1 protiv Gane zaključila skupinu i osigurala plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, gdje je čeka Portugal. Iako je njegova momčad poražena, izbornik Gane Carlos Queiroz nakon susreta je bio pun hvale na račun Vatrenih.
"Moramo odati priznanje Hrvatskoj. Kada zabiješ jedan gol više od protivnika, znači da si pobijedio. Napravili su manje pogrešaka od nas i zato su pobijedili. Bili su bolji, imali su bolju kontrolu utakmice i dominirali", rekao je Queiroz.
Gana je u drugom poluvremenu podigla ritam i ostavila nešto bolji dojam, no to nije bilo dovoljno da preokrene rezultat.
"Na temelju onoga što smo pokazali u drugom poluvremenu, nismo zaslužili izgubiti, možda je remi bio pravedniji ishod. No u nogometu nema pravednosti, pobjeđuje onaj tko zabije više golova."
Posebno se osvrnuo na Luku Modrića, kojeg je istaknuo kao ključnog čovjeka utakmice.
"Luka je odigrao sjajnu utakmicu, bio je gospodar igre. Pokušavali smo ga kontrolirati tijekom cijelog susreta."
Queiroz je otkrio i da je protiv Hrvatske prvi put posegnuo za sustavom 4-4-2, naglasivši kako njegova reprezentacija iz skupine nosi važne pouke za nastavak turnira.
"Ili pobjeđujemo ili učimo. Sada imamo jasniju sliku o igračima i znamo što trebamo popraviti. Grupna faza bila je zagrijavanje. To je poput kreditne kartice, sada moramo platiti ono što smo potrošili. Svjetsko prvenstvo za nas zapravo počinje sljedećom utakmicom", zaključio je ganski izbornik.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....