Građani u Hrvatskoj ne cijene samo ulaganja u banke i nekretnine. Istina je da preferiraju klasičnu metodu štednje i polaganja novca u bankama, ali nisu iznimke ni čudaci jer isto rade i u ostatku Europe – više od dvije trećine kompletne štednje kućanstava u EU-u u bankovnim je depozitima. Ipak, stvari se mijenjaju. Posljednjih nekoliko godina značajno rastu njihova ulaganja u vrijednosne papire i investicijske fondove.
Na pitanje gdje bi bilo pametno uložiti novac, nema jednostavnog odgovora, a razni stručnjaci daju različite odgovore, ali nitko neće preporučiti da sve što imate uložite u jednu vrstu imovine, pogotovo ako se radi o rizičnijim ulaganjima. Svatko za sebe odlučuje što će sa svojim novcem, hoće li ga držati kući, na banci, kupiti stan, uložiti u investicijske fo...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....