Stravične trenutke preživjela je 40-godišnjakinja iz Valpova nakon pada u bunar za sakupljanje kišniceoko 2 sata u noći. U mrklom mraku, na dubini od devet metara, u vodi, grčevito se držala za konopac dok je nisu vani izvukli vatrogasci koji su prvi došli na mjesto događaja.
– Bila je klaustrofobična, dezorijentirana, pothlađena. Hitna ju je odmah preuzela. Utoplili smo ju svi, a potom je otišla s liječnicima – govori za Osijek Express Luka Vuksanić, zapovjednik DVD-a Valpovo.
Dojava je pozivom Centra 112 Osijek stigla u DVD Valpovo u 2.03 sati u noći sa četvrtka na petak. Vatrogasci su na mjestu događaja bili za 3 do 4 minute.
‘Improvizirali’ su autoljestvom i opremom koja se koristi samo za spuštanje. Zapovjednik je obukao alpinističku opremu, spustio se i obgrlio ženu, uzeo ju praktički u krilo, svjedoči.
A potom su ih kolege podigle autoljestvom. Cijela je intervencija završena oko 2.40 sati, piše Osijek Express.
Kako je izjavio za Osijek Express zapovjednik DVD-a Valpovo Luka Vuksanić, čovjek koji se i spustio po nju u bunar, uz podršku još 7 kolega operativaca s tla, riječ je o ženi u 40-im godinama. Oni kao vatrogasci ne ulaze u uzroke pada.
Netko je od okupljenih rekao kako je gospođi pozlilo i kako je pala, a riječ je o bunaru koji nije osobito ograđen, ‘ošalovan’ do nekih 70-ak centimetara visine. Bunar je to za skupljanje kišnice.
A što je gospođi prolazilo kroz glavu u hladnoći, mraku i vodi, ne želimo ni zamišljati…
– To je bunar dubine oko 9 metara. U njemu je bilo oko 1 i pol metar vode. Ona se držala za uže i stajala u vodi. Sigurno joj nije bilo lako – ustvrdio je zapovjednik DVD-a Valpovo Luka Vuksanić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....