Na odlagalištu otpada Uborak kod Mostara ponovno je buknuo požar, koji se opasno približio kućama, zbog čega je situacija znatno pogoršana. Gradonačelnik Mostara Mario Kordić naredio je evakuaciju stanovništva jer su kuće izravno ugrožene, a dodatnu opasnost predstavlja i obližnji spremnik goriva. Kordić tvrdi da je požar podmetnut i da su zapaljene gume, naglasivši kako u svemu ima elemenata terorizma jer se odlagalište nije moglo samo zapaliti budući da su vatrogasci dežurali cijelu noć, javlja N1 BiH.
Gusti dim širi se prema Mostaru, na terenu su sve raspoložive vatrogasne snage, a gašenje otežava najavljeni sjeverni vjetar. Evakuirani građani bit će smješteni u prihvatni centar Salakovac. Gradonačelnik je odgovornost pripisao i političkim akterima te takozvanim blokaderima koji sprječavaju odvoz otpada na Uborak, istaknuvši da je očito netko promatrao situaciju i tražio priliku za novi problem jer se određeni broj osoba kretao odlagalištem tijekom cijele noći.
Kordić je izrazio veliku frustraciju rekavši kako određene skupine ne dopuštaju pretovar otpada te da će biti potrebna ozbiljna intervencija policije. Emotivno je poručio da je situacija prešla svaku mjeru jer netko namjerno pali odlagalište uz koje živi toliko stanovništva i vraća grad na početak kad god se nađe rješenje, zbog čega je pozvao policiju i pravosuđe da hitno identificiraju i kazne odgovorne.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....