Vido Peručić, organizator koncerta ‘Mozartu u čast‘ 1991. u Muzičkoj
Mislili su da smo ludi, svirati Mozarta, a grad porušen, padaju granate, nema struje, vode...
- Cijela ta 1991. u Europi i svijetu bila je Mozartova godina, obilježavalo se 200. godina smrti glazbenog genija. Središnji koncert bio je u Beču, a kod nas u Dubrovniku od početka napada 1. listopada imali smo samo dvije ideje u glavi- kako preživjeti i kako nabaviti nešto hrane. Kako se ono reče, 'kad topovi grme, muze šute'. No, mi smo koncertom 5. prosinca u Muzičkoj školi inaugurirali drugo pravilo. Organizirali smo prvo ...
25. lipanj 2026 22:33