Kod spomenika poginulim pripadnicima 7. gardijske brigade na 1709 metara visokom dinarskom vrhu Velika Duvjakuša održana je tradicionalna komemoracija za 31 poginulog i jednog nestalog pripadnika te slavne postrojbe kojoj je upravo zbog strašnih gubitaka u bitkama na Dinari pripala čast da 5. kolovoza 1995. godine prvi uđu u oslobođeni Knin.
Komemoracija je održana u organizaciji sinjske Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata i planinarske udruge "Dinaridi" iz Splita. Ovogodišnji čin sjećanja na poginule "Pume" bio je skromniji od dosadašnjih i bez nazočnosti roditelja i rodbine palih pripadnika varaždinske gardijske brigade jer veterani te postrojbe nisu kod MORH-a uspjeli osigurati helikopter, a izlaganje starijih osoba dugotrajnom prijevozu terenskim vozilima i pješačenju bilo bi rizično. Stoga je u udruzi veterana "Puma" odlučeno da će se središnja komemoracija ove godine održati 30. lipnja u Varaždinu.
Unatoč nemiloj vrućini, koja na Dinari još više "žeže", na komemoraciji na Velikoj Duvjakuši sudjelovalo je oko 60 sudionika, među kojima je bio Darko Gavrić Čerčo u ulozi izaslanika splitsko-dalmatinskog župana Blaženka Bobana i županijskog pročelnika za branitelje Damira Gabrića.
Gavrić je podsjetio na slavni ratni put 7. gardijske brigade s posebnim osvrtom na doprinos njenih pripadnika u bitkama na Dinari i njenom širem prostoru i to u teškim zimskim uvjetima. Za sve poginule pripadnike "Puma", kako na Dinari, tako i na ratištima diljem Hrvatske, kao i za sve poginule hrvatske branitelje Domovinskog rata kod spomenika na Velikoj Duvjakuši slavljena je sveta misa koju je predvodio don Dražen Balić.
Sudionici komemoracije pristigli iz raznih braniteljskih i planinarskih udruga Splitsko-dalmatinske županije nastavili su druženje kod Spomen-doma "Puma" podignutom na 1630 metara nad morem.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....