Amerikancu su baš "visoko poletjeli" nakon odigranih utakmica u skupini, kao da ih je sam Trump indoktrinirao idejom da su najbolji na svijetu i da je svjetska titula njihova, samo trebaju doći u finale i uzeti je. U tom filmu su počeli i najavljivati dvoboj protiv BiH koju gledaju kao "lagan zalogaj". Tako barem tvrde njihove legende Tim Howard i Landon Donovan.
– Ovo će biti vrlo jasna utakmica, imat ćemo loptu, oni će se braniti u 4-4-2 formaciji. Bit će teško igrati protiv njih, teško ćemo ih slomiti. Oni će probati igrati na kontre i na prekide. To je ono što našoj momčadi i odgovara. Naš problem je kada se mi moramo braniti – rekao je Donovan.
Nakon toga je otkrio i jedan jako loš podatak po SAD.
– Imamo niz od 12 utakmica bez pobjede protiv europskih protivnika. Zadnji put smo pobijedili BiH, a to je bilo 2021. godine. Niti jednom nismo pobijedili, to je bizarno – rekao je Donovan.
– Ima nešto u tome. Ali ja kažem ovako. Pobijedit ćemo i to lagano protiv Bosne. Igramo u Santa Clari. Prelijep stadion, bit će tu većinom navijači SAD-a. Mi ćemo iz ove utakmice izići tako "nabrijani". Dobit ćemo s dva ili tri razlike i svi će misliti da smo sjajni. Rekao sam ranije, ako osvojimo skupinu, čeka nas lagan protivnik. Ako prođemo dalje čeka nas težak protivnik, a to je Belgija – dodao je Howard.
Govorili su zatim o Edinu Džeki.
– On ima 40 godina, tako da nije netko o kome bi se trebali previše brinuti. Nije igrao protiv Kanade. Igrao je po 63 minute protiv Švicarske i Katara. Bio je čudovište. Mislim da ćemo ostvariti pobjedu. Protiv Australije i Paragvaja smo rano zabili gol i to je pomoglo. Mislim da će se to ponovo dogoditi – istaknuo je Donovan.
Na kraju, sigurno je da će riječi Howarda i Donovana samo biti dodatni motiv Zmajevima, toliku dozu podcjenjivanja odavno nismo vidjeli na jednom natjecanju.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....